Bit İlaçlama

Bit ilaçlama yaptırmak, insan sağlığı açısından büyük önem teşkil ettiği gibi, hijyen açısından da son derece önemlidir. Ancak bilinçsizce yapılacak bu işlem sonucunda hem sağlık hem maddi kayıplar yaşanabilir. Bu nedenle muhakkak profesyonel bir ilaçlama şirketleri tarafından yardım alınmalıdır. Kan emerek beslenen ve vücudun farklı bölgelerine yerleşerek çoğalabilen bit, sürekli kaşıntıya neden olmakla birlikte, alerjik reaksiyonlara da neden olur. Eklem bacaklılar sınıfında yer alan ve bu sınıfta yer alan diğer canlılar gibi çok hızlı şekilde üreyen bit kısa sürede tüm alanı sarabilir. İnsandan insana da kolaylıkla yayılabilen bu haşereleri yok etmek için kişisel temizliğin yanı sıra, bitin görüldüğü iç mekanlarda da haşere ilaçlama yaptırmak şarttır.

Bitin Özellikleri

Bitler özellikle pis ve hijyenik olmayan ortamlarda yaşamaya bayılırlar. Kurtulmak bir hayli zordur bu haşerelerden çünkü çok hızlı bir şekilde ürerler ve kan emerek insan sağlığını tehdit eder. Hızlı hareket etmeleri vücut çaplarının çok küçük olması sebebi ile bu haşereleri yakalamamız oldukça zor olacaktır.  Zorlu ilaçlama olarak sizlere bit ilaçlama alanında da sınırsız hizmet vermekteyiz.

Bulaştırdığı Hastalıklar

Bitlerin ısırmasında vücut kaşınır ve kaşıntı şekil olarak uyuza benzer. Bitler insana şu hastalıkları bulaştırırlar:

  • Tifus mikrobu
  • Humma mikrobu
  • Deri döküntüleri
  • Lezyonlu ve iltihaplı akneler

SAÇ BİTİ ( BAŞ BİTİ):

Saç bitleri insan saçlarının arasına girerek beslenen haşere türüdür. Saç köklerinden günde 5 -6 defa kan emer bu bitler yıkama ile kesinlikle geçmezler. Bu bitler için hazırlanan özel ilaçlar kullanılır ve ölü bitleri saçlardan hazırlanan özel taraklar ile taranarak çıkartılır. Baş bitleri başka insanlar ile tokalaşma esnasında ve başka insanların şapkalarını kullanmakla bulaşır. Saç bitleri saçımızın dışında ev ortamında ve şapka ve giysilerimiz içinde saklanarak yaşamasını sürdürürler.

KIL BİTİ (KASIK BİTİ): Vücut biti veya kasık biti diye bilinen bu bit çeşidi insanın saçları dışında koltuk altı, sakal, kasık aralarında ve göğüs kılları arasında gizlenerek buradan beslenirler. Bu bitler kıl köklerinde tamamen vücut içine gömülü halde barınırlar.

ELBİSE BİTİ (VÜCUT BİTİ) Elbise biti insanların kanını emerek beslenir.Elbise bitleri kıyafetlerin arasına girerek saklanır.Özellikle kıyafetlerin dikiş aralarında gizlenerek yumurtalarını bırakırlar.Kıyafet bitleri sadece elbiselerde değil yatak ve çarşaf aralarında da yaşam sürdürebilirler.

Diğer bit çeşitleri: Bu bitlerden hariç birçok bit çeşidi daha vardır. At biti, kedi biti, köpek biti ve ağaç biti olarak birçok çeşidi insanlar için zararlı olan bitlerdir. Her tür bitten kurtulmak verebilecekleri zararlara engel olmak açısından büyük önem taşır. İhmal edildiği takdirde ciddi sağlık sorunlarını yaşanacak olduğundan bit ilaçlama uygulatılmalıdır.

Bit İle Mücadele

Bit görüldüğünde insanlar ilaçlanmalı, ve vücudu temizlenmeli. Bitin bulunduğu alan temizlenmeli ve ilaçlama firması tarafından ilaçlanmalı Evdeki eşyaların ve elbiselerin temizlenmesi ve ilaçlanması Bitler ile mücadeleyöntemlerinin hepsi aynı gün içerinde yapılmalıdır ki sonuç alınsın Bitlerin çok yayıldığı durumlarda mutlaka bize ulaşın geriye kalan diğer sorunları birlikte çözelim. Bit ilaçlaması için mutlaka profesyonel firma ile çalışın.Bit ilaçlama yapan kişilerin işin eğitimini almış olduklarına emin olun.

 

İletişim Numaralarımız

Tel: 0312 282 63 33
Cep ve Whatsapp: 0 552 688 96 90Bir cevap yazın


Gelen Sorular
TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN
SİZİ ARAYALIM


 

close-link
WhatsApp WhatsApp
Hemen Ara
Yol Tarifi