Gümüş Böceği İlaçlama

Gümüş böceği, renginin parlak gri renkte olması sebebiyle bu adı almıştır. Nemli ve sıcak ortamları seven gümüş böcekleri özellikle yavrularının gelişmesi için de nemli alanları tercih ederler. İnsanların ortak yaşam alanlarında da bu nedenle görülebilen bu haşerelerden kurtulmak için gümüş böceği ilaçlama uygulatılması şarttı.

Bu haşereler insanları ısırmadıkları için zararsız bilinirler ancak eşya ve gıdalara verdikleri zararlar büyük sorunlar oluşturur. İnsanlar açısından maddi tehlike demek olan gümüş böceği ile mücadele de zordur. Her haşere türünde olduğu gibi gümüş böceğinden kurtulmak isteyen kişiler de bireysel hareket etmemelidir. İlkel yöntemlerle, bireysel müdahalelerle yok edilmeleri oldukça zahmetli olan bu haşerelerden kurtulmak için gümüş böceği ilaçlama şirketleri ile görüşülmelidir. Evlerimizde de rastladığımız gümüş böcekleri, mutfak, banyo, su boruları gibi alanlarda görülürler. Ev dışında ise, bina boşlukları, merdiven altları, duvar dipleri gibi yerlerde karşımıza çıkabilirler.

Gümüş Böceği nasıl çoğalır?

Yılda bir kez yumurtlama gerçekleştiren gümüş böceği, her üremede 100-130 tane yumurta bırakır. Üremelerine bağlı olarak zararları da artmaktadır. Çoğalmalarına engel olunarak, gümüş böceklerinden kurtulmak gerekir. Gümüş böceği ilaçlama ile bu artık oldukça kolay yöntemlerle mümkün hale gelmiştir. Ev içerisinde eşyaların ya da besin ihtiyaçlarını karşılamak için dolaştıkları gıdaların üzerlerine bıraktıkları dışkılarla insanlara hastalık bulaştırabilirler. Kumaş, kağıt gibi maddeleri de yiyebilirler. Her şekilde insanlar için sorun oluşturan gümüş böceğinden kurtulmak zaman kaybedilmemesi gereken bir davranıştır. Sayılarının artmasına engel olunmalıdır. Evde ya da iş yerlerinde görülebilecek bir tane bile gümüş böceği onlarcasına işarettir. Önlem alınmadığı takdirde kişiler için, özellikle bulaştırdıkları hastalık ve neden oldukları maddi kayıplarla daha da zararlı hale gelirler. Kesinlikle gümüş böceği ilaçlama uygulatılması gereken bir haşere türüdür.

Gümüş Böceğinin Zararları

Gümüş böceği insan kanıyla beslenmediği için zararsız olarak düşünülen haşeredir. Ancak kişilere direk temas yoluyla olmasa da gıdalar ya da eşyalara bıraktıkları dışkılarla birçok hastalık sebebi olabilmektedir. Sağlık sorunlarına dahi sebep olan bu haşereleri yok edebilmek için profesyonel gümüş böceği ilaçlama firmaları ile irtibat kurulmalıdır. Evdeki poşet, naylon, kumaş gibi maddeleri ısırarak zarar verdikleri gibi, evde bulunan tüm tahıl içerikli yiyecekleri de tüketirler. Gümüş böceği, kumaş, kağıt fabrikaları, atölyeler, mobilyacı, büfe, lokanta gibi işletmelerde de görülür. Buradaki eşyaların da zararlarına sebep olup işletme sahiplerine maddi kayıp oluştururlar. Ayrıca buralardan yapılacak alışverişler sonucunda evlerimize kadar ulaşabilirler.

Gümüş Böceği İle Mücadele

Gümüş böceği verdiği zararlarla insanlara rahatsızlık veren haşere türüdür ve gümüş böceğinden kurtulmak zorunluluk haline gelmiştir. Kişiler daha rahat ve sağlıklı ortamlarda yaşamak için gümüş böceği ilaçlama yaptırmalıdır. Dönem dönem daha da fazla görülen gümüş böceği ile mücadele bireysel yapılmamalıdır. Görülen bir gümüş böceğini öldürmek bulunabilecek diğerlerinden de kurtulmak anlamına gelmez. Sayıları hızla arttığı için, ancak gümüş böceği ilaçlama için bu haşere sorununa çözüm bulunabilir. Her ilaçlama şirketi size sağlıklı sonuçlar getirmez. Aksine yanlış kullanılan ilaç kişilerin sağlıklarına tehdit demektir. Eğitimli, tecrübeli kadrolar tarafından gümüş böceğinden kurtulmak için yapılacak ilaçlamalar çok daha sağlıklı olacaktır. Zorlu İlaçlama her dönemde gümüş böceği ilaçlama ile de hizmetinizdedir.

İletişim Numaralarımız

Tel: 0312 282 63 33
Cep ve Whatsapp: 0 552 688 96 90Bir cevap yazın


Gelen Sorular
TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN
SİZİ ARAYALIM


 

close-link
WhatsApp WhatsApp
Hemen Ara
Yol Tarifi